De overeenkomsten
De twee termen worden vaak door elkaar gebruikt, waardoor men in de veronderstelling is dat shutters en jaloezieën dezelfde soort raambekleding zijn. Maar niets is minder waar. Shutters en jaloezieën bevatten veel overeenkomsten, maar ook verschillen. De verschillen bewaren we voor later, we hebben het eerst over de overeenkomsten. Zo kun je met beide opties de lichtinval in de ruimte zelf bepalen door het kantelen van latten. Beide soorten raambekleding worden in of op het kozijn gemonteerd en zijn allebei verkrijgbaar in een houten variant.
De verschillen
We hebben het gehad over de overeenkomsten, maar er zijn ook grote verschillen tussen shutters en jaloezieën. Deze verschillen helpen je hopelijk met het maken van een keuze voor jouw toekomstige raambekleding.
Jaloezieën
Jaloezieën zijn verkrijgbaar in meerdere materialen, liggend aan je budget en de uitstraling die je wilt overbrengen. Over het algemeen kun je jaloezieën aanschaffen met:
Jaloezieën bestaan uit horizontale lamellen die je bedient met een trekkoord. De touwen zorgen ervoor dat de lamellen de juiste kant op vallen en je kunt de jaloezieën helemaal omhoog trekken, zodat het raam weer vrij is.