Je vliering maken
Dit heb je nodig: vloerbalken, pluggen, bouten, raveeldragers, triplex vloerplaten (18 mm), decoupeerzaag, schroeven, accuboormachine, waterpas, ladder of vlizotrap.
Stap 1: bevestig allereerst aan weerszijden van de zolder balken aan de muur, net onder de vloerhoogte van de te maken vliering. Doe dit stevig en waterpas met pluggen en bouten.
Stap 2: op de juiste onderlinge afstand bevestig je vervolgens de raveeldragers aan de balken.
Stap 3: leg de balken die de vloer gaan dragen op de raveeldragers en maak ze vast. Ga je een trapgat in de vliering maken? Bevestig hier dan extra balken rondom.
Stap 4: schroef de vloerplaten op de vloerconstructie vast. Laat het uiteinde van een plaat steeds in het midden van een balk vallen. Houd rekening met een eventueel trapgat.
Stap 5: overspant de vliering maar een deel van de zolder? Dan kun je nu de rand afwerken en de ladder er tegenaan plaatsen. Maak je een trapgat? Timmer dit dan netjes af en plaats de vlizotrap.
Stap 6: de vliering kun je aan de onderkant afwerken met regelwerk en gipsplaten. Werk hier eventueel verlichting of elektra in weg